סאידו קראטה

המילה קראטה מתחלקת לשתי מילים: קארא- ריק, טה- יד ופירושה "יד-ריקה" . במקור בקראטה עושים שימוש בנשק הטמון בגוף כאמצעי ללחימה. אומנות זו שימשה נזירים בודהיסטיים כאמצעי להגנה עצמית מפני תוקפים תוך שימוש בטכניקות יד ובעיטות. בהמשך פותחו בה טכניקות של שימוש בכלים חקלאיים לצורך לחימה כנגד תוקף המצויד גם כן בכלי נשק. בעולם המודרני מקבלת אומנות זו את הפירוש של "יד- ריקה" מכוונת זדון, ריקה מכל יצר של אלימות. משמעות שמקבילה לטוהר הנשק ומכאן אומנות זו הינה כלי חינוכי ויעיל להפחתת אלימות בחברה בה היא נלמדת.

סאידו קראטה הינה שיטת קראטה מגע מלא שפותחה ע"י קאייצ'ו טאדשי נקמורה בשנת 1976 לאחר שפרש משיטת ה"קיוקושין קאי" מתוך אמונה שקראטה צריך להיות מותאם לכולם ובו כל אחד יכול להתפתח בהתאם ליכולות שלו. הסאידו קראטה מושתת על שלושה עקרונות עיקריים ומנחים: כבוד, אהבה ומשמעת. כך נוצרה "הדרך הכנה" – סאידו.
מטרת הסאידו קראטה היא גדילה והתחזקות פיסית, רוחנית ונפשית של התלמיד. בסאידו קראטה אנו לא מעוניינים לדעת אם אתם טובים יותר או פחות טובים ממישהו אחר, מטרתנו היחידה היא, שכל יום שאתם מסיימים באימונים ויורדים מהמזרון אתם יותר טובים ממה שבאתם הן מבחינה נפשית והן מהבחינה הפיזית, אנו מספקים את התוכנית, ההשגחה והאטמוספרה שתעזור לכם לנצל את הפוטנציאל המלא שלכם לגדילה ולהישגים, הפעילות מתאימה לכל הגילאים ללא הבדלים של מין או יכולת.

שוסקי שיהאן אלי ביטרן

מנהל ומאמן ראשי, יו"ר שיטת סאידו קראטה בישראל. דאן-7 בסאידו קראטה, דאן-5 באייקידו, בעל תעודת מאמן בכיר בישראל, ספורטרפיסט מוסמך. בעל רקע תחרותי עשיר בתחרויות ארציות ובינלאומיות בקראטה מגע מלא וחלקי. משתתף פעיל בארועים הבינלאומיים של הסאידו קראטה והאייקידו. מאמן למעלה מ-35 שנים בעיר רעננה. תפקד במשך שנים רבות כאחראי קרב מגע ולוחמה בטרור ביחידה מיוחדת בחיל הים.

למעבר לאתר ביטרן אומנויות לחימה, לחצו כאן: https://www.martialcenter.co.il
Eli - Coscas | Health and Fitness in Jerusalem

נוסד על ידי דינה ויאיר בוגרי בית הספר למאמנים בוינגייט, קוסקס פיטנס מציע לך מגוון שירותים מקצועיים כגון אימונים אישיים, עיסוי שבדי, עיסוי ספורטאים, קראטה והגנה עצמית, וקידום בריאות.

דילוג לתוכן